Tasarımı Kaydet  Kapat

Otel Odalama

Otel Odalama

Tur Otel Odalama

    Otelde birlikte kalacak kişileri aynı odaya yerleştirmek için otel odalaması yapılır.
Sayfaya ulaşmak için sol menüden TUR > TUR > Odalama butonuna tıklayınız.
Tur sezonu ve tur seçilip listeleme yapıldıktan sonra, seçilen tura ait otel olarak girilmiş parkurlar listelenir. Hangi parkurda odalama yapılmak isteniyorsa o parkurda işlem yapılır.

Listenin ilk satırında bulunan otel seçilerek o parkur için müşterilerin aynı otel de kalması sağlanılabilir. Veya müşterinin adının olduğu satırdaki otel seçimi alanından o kişi ayrı bir otele de yerleştirilebilir.

Oda numaraları aynı olan müşteriler beraber kalacak olan müşterilerdir. Bu oda numaralarını Turasistan kendisi verir. Fakat siz bu oda numaralarını değiştirebilirsiniz.

Giriş-Çıkış tarihleri otomatik olarak verilir fakat bu tarihleri de değiştirebilirsiniz (örneğin turda bir müşteri grubu erken dönecekse sadece o müşterilere ait çıkış tarihini erken bir tarih seçilebilir.)

Kaç parkur var ise düzenlemeleri yapılır ve kaydet butonuna basılır. Sisteme bu odalamalar kaydedilir ve odalama raporu istenildiğinde son düzenlediğiniz odalama görünür.

Responsive image

Resim 1. Tur Otel odalama
NOT: Otel Odalamasını yaptıktan sonra, raporunu almak için, MÜŞTERİ > RAPORLAR > ÖZEL Sayfasına gidip turunuzu seçtikten sonra, "Rapor Türü" alanını Otel Oda Bilgisi seçerek detaylı otel odalama raporunu alabilirsiniz.

Etiketler: