Tasarımı Kaydet  Kapat

Tur Listesi

Tur Listesi

Turlar
 
     Turlar oluşturulduktan sonra, tura listeleme sayfasında listelenecektir. Turlarınızı düzenlemek veya silmek veya bilgilerini görüntülemek için bu sayfa kullanılır. 
Sayfaya ulaşmak için sol menüden TUR > TUR > Turlar butonuna tıklayınız.

tur listesi
Resim 1. Tur listesi genel görünümü

Turlarınızı düzenlemek için düzenle butonuna bastığınızda sizi tur düzenleme sayfasına yönelendirecektir. Tur silmek için ise sil butonuna basmanız yeterlidir.

Resimde işaretlenen 1 numaralı alan ile, tarihi geçmeyen yani güncel turlarınızı veya tümünü seçerek  seçili sezona ait şimdiye kadar ki oluşturduğunuz bütün turlarınızı listeleyebilirsiniz. 
Resimde işaretlenen 2 numaralı alan detaylarını,3 numaralı alan ise seçtiğiniz tura ait doluluk görüntüsü, erteleme işlemi ve kopyalama işlemini yapabilmenizi sağlar.

Doluluk: Tur oluşturulurken girilmiş olan oda paket bilgilerinin detaylarını göstermektedir.
  •  Max kontenjan pakete kaç kişi kaydedileceği,
  •  Doluluk yataklı, yataklı yolcu sayısını,
  •  Doluluk yataksız, yataksız yolcu sayılarını ifade etmektedir.
Ertele: Turları ileri veya geri bir tarihe erteleme işlemidir. Saat bazında giriş yapılır. Maximum 2160 saat yani 90 gün ileriye veya geriye ertelenebilir. Erteleme işlemi yapıldığı takdirde tura bağlı evraklar, fatura tarihlerleri, parkur başlangıç-bitiş tarihleride eş zamanlı olarak ertelenir. 
 
Kopyala: Tur Kopyalama, turun kopyasını oluşturur. Genellikle her tur açtığınızda parkurlarını, ziyaret yerlerini gibi bilgileri tek tek girmek yerine başka bir turdan çekmek için kullanılır. İstenen tarih seçilir ve kopyala butonuna basılır. Otomatik olarak yeni bir tur oluşturulur, tur düzenleme sayfasına aktarılır ve parkurlar, ziyaret yerleri gibi bilgiler yeni açılan tura kopyalanıp tarihler sizin belirlediğiniz tarihe göre ertelenir (başlangıç ve bitiş tarihleri kopyalanan tur kaç günlük ise ona göre otomatik ayarlanır).

Tur listesinde, tur düzenleme sayfasına gitmeden hızlı şekilde, turu aktif / pasif veya muhasebe kapandı alanlarını değiştirebilirsiniz.  

 
NOT: Tur muhasebe kapandı alanı işaretlendiği takdirde tur, yapılacak bütün değişikliklere kapandı demektedir. Tur düzenlemeye gidildiğinde tura ait düzenlemeler yapılamaz.

Resim 2. Turları hızlı olarak aktif/pasif veya muhasebe kapandı olarak güncelleme

Etiketler: