Tasarımı Kaydet  Kapat

Yolcu Birleştir

Yolcu Birleştir

Yolcu Birleştir

      Turlardaki müşterilerinizi tek kartta birleştirme işlemini yapabilir veya bir turdan diğerine müşteri aktarabilirsiniz. Sayfaya ulaşmak için sol menüden Müşteri > Transfer> Yolcu Birleştir linkine tıklayınız.
Tur kısmından turunuzu seçip, açılan listeden aktarmak istediğiniz müşterilerinizi işaretleyerek seçtiğiniz tura aktarabilirsiniz. İsterseniz Tur ve aktarılacak turu aynı da seçebilirsiniz. Bu durumda seçmiş olduğunuz müşterileri aynı tur içerisinde farklı karta aktarmış yani kartı bölmüş olursunuz.

Müşteri seçerken, "mahrem" ile veya "soyad" ile veya "aynı kart numarası" ile seçeneklerinden birini işaretleyerek hata yapma şansınızı en az indirebilirsiniz. Örneğin "mahrem ile" seçeneğini işaretleyip listeden bir müşteri seçtiniz. Müşterinin mahremi varsa, o müşteri de aynı anda işaretlenecektir. Turasistan hata yapma ihtimalinizi minimuma indirir.

Resim 1 de kırmızı çerçeve içersine alınmış bilgilendirme ikonu, o müşterinin oda paketinin seçilmemiş olduğu konusunda sizi uyarır.

Arama kutusu, kalabalık bir turda listeden aramak istediğiniz müşteriyi bulmanıza yardımcı olur.
Müşterilerinizi işaretledikten sonra aktar butonuza basarak yolcu birleştirme işlemini tamamlamış olursunuz. Aktarma tamamlandıktan sonra yeni kartın linki mesaj kutusunda uyarı olarak size gösterilir. Linke tıklayarak birleştirmiş olduğunuz müşterilerin kartına gidebilirsiniz.

Resim 1 Yolcu birleştir.

Etiketler: